اعتبار پاسپورت

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص اعتبار پاسپورت در اختیار شما قرار دهیم.

 

اعتبار پاسپورت و مقدمه ای بر آن

اعتبار پاسپورت ، حمایت دیپلماتیک شهروندان یک کشور و انواع پاسپورت و مدت زمان آنها از موضوعاتی هستند که در این مقاله علمی مورد بررسی تخصصی قرار گرفته و سعی بر آن شده تا اطلاعاتی دقیق در این زمینه خدمت شما بزرگواران ارائه شود.
  • چه کشور بالاترین اعتبار پاسپورت را دارد؟
  • بالا بودن اعتبار پاسپورت یک کشور چه مزایایی دارد؟
اینها سوالاتی است که ممکن است برای شما بزرگواران در این زمینه به وجود آید. از این رو همواره موسسه حقوقی ملک پور تلاش می نماید، اطلاعات معتبر و دقیق را خدمت شما عزیزان ارائه دهد. این مقاله مربوط به موسسه حقوقی ملک پور بوده و هرگونه کپی برداری از آن قانونی نمی باشد.

اعتبار پاسپورت و حمایت دیپلماتیک

اغلب کشورها علاوه بر اینکه به رفاه داخلی کشور خود اهمیت می دهند، به موقعیت کشور خود در سطح جهان و موقعیت شهروندان خود نیز در سطح جهان اهمیت می دهند. از قدیم کشورها برای داشتن روابط بین المللی خوب، دیپلماسی داشته و همواره مذاکراتی را جهت رفاه و منافع مردم خود برقرار می کردند. از این رو همیشه حقوق دیپلماتیک میان کشورها وجود داشته و به عنوان شاخه ای از حقوق بین الملل در نظر گرفته شده است. این حقوق دیپلماتیک به دلیل اهمیت وجود ارتباط میان جوامع و کشورها برقرار بوده و موجب حمایت دیپلماتیک کشورها از یکدیگر شده است. این موضوع موجب می شود تا هر انسان در صورتی که در کشور خود نباشد، مورد حمایت دیپلماتیک کشور خود بوده و در صورتی که به هر دلیلی از جمله دلایل مادی و معنوی و یا دلایل جانی و مالی در کشوری دیگر در خطر باشد، اقداماتی توسط کشور او، در جهت حمایت از او انجام شود. به این موضوع حمایت دیپلماتیک گفته می شود.

اعتبار پاسپورت و تعریف آن

در پاراگراف بالا در مورد حمایت دیپلماتیک توضیح داده شد. اعتبار پاسپورت هر کشور ارتباط مستقیم با حمایت دیپلماتیک آن کشور دارد. این بدین معنی است که به میزانی که حمایت دیپلماتیک یک کشور از مردم خود بالاتر باشد، این موضوع باعث می شود تا اعتبار پاسپورت آن کشور در سطح بالاتری قرار بگیرد. از این رو افراد متفاوت که تمایل دارند برای دریافت پاسپورت کشورهای دیگر اقدام نمایند، به این موضوع توجه نموده و برای دریافت پاسپورت کشورهای با اعتبار بالا اقدام می نمایند. در حال حاضر در سال 2019 معتبرترین پاسپورت جهان، پاسپورت کشور امارات معین شده است.

 

 

اعتبار پاسپورت


اعتبار پاسپورت و مزایای آن

داشتن پاسپورت با اعتبار بالا مزایایی را برای مردم آن کشور فراهم می آورد. یکی از مهم ترین مزایای داشتن اعتبار پاسپورت بالا ایجاد این امکان است که، مردم آن کشور می توانند بدون نیاز به دریافت ویزا و روادید به کشورهای دیگر سفر نمایند. این موضوع نشان می دهد که سیاست ها و حمایت های آن کشور تا چه حد موجب ایجاد احترام اجتماعی برای مردم آن کشور می شود. هیمن موضوع به طور قطع امتیاز بسیار مثبتی برای آن کشور محسوب می شود. علاوه بر مسائلی که گفته شد، اغلب کشورهایی که اعتبار بالایی دارند، از نظر رفاهی نیز، شرایط بسیار خوبی برای مردم خود فراهم می آورند. برای مثال شهروندان کشور انگلیس می توانند براحتی به کشورهای زیادی سفر نمایند و علاوه بر آن در درون کشور خود نیز در صورت بیکار بودن از امکانات بالایی برخوردار هستند.

اعتبار پاسپورت و انواع آن

کشورهای مختلف برای پاسپورت خود، طول مدت زمان اعتبار مشخصی را تعیین می نمایند. که هر کشور نسبت به کشور دیگر متفاوت است و همچنین بسته به سن شخص نیز این اعتبار تغییر می کند.

پاسپورت افراد بالغ:

اعتبار پاسپورت برای افراد بالغ در اغلب کشورها ده ساله مشخص می شود. برای مثال کشورهایی مانند کشور آمریکا، استرالیا، نیوزلند و ... مدت زمان پاسپورت خود را برای افراد بالغ 10 ساله مشخص می کنند. البته این مدت اعتبار در کشورهایی دیگر متفاوت بوده و کمتر از ده سال می باشد و اغلب بین 5 تا ده سال خواهد بود. برای مثال کشورهایی مانند کره جنوبی، کانادا، ژاپن و ... 3 تا 9 ساله است.

پاسپورت کودکان و نوجوانان:

افرادی در گروه کودکان و نوجوانان شناخته می شوند در کشورهای مختلف در سن های متفاوتی شناخته می شوند. برای مثال در کشور آمریکا افراد زیر 16 سال به عنوان کودکان و نوجوانان شناخته می شود، در کشور ژاپن زیر 19 سال، در آلمان  زیر 24 سال و ... را به عنوان کودکان و نوجوانان شناخته می شود. اغلب مدت اعتبار پاسپورت در این گروه از افراد، پنج ساله مشخص می شود.

پاسپورت نوزادان:

از آنجایی که نوزادان از نظر ظاهری سریعا تغییر می کنند از این رو مدت اعتبار پاسپورت نوزادان بر اساس تابعیت آنها تغییر می کند.

 

 

مدت زمان اعتبار پاسپورت


 

اعتبار پاسپورت و نکات بسیار مهمی را که در این زمینه برای اطلاعات شما بزرگواران لازم دانستیم، مطرح نمودیم. بسیاری از افراد تمایل دارند برای بدست آوردن پاسپورت کشورهای دیگر اقدام نماید. مهم ترین نکته برای اقدام در این زمینه توجه به میزان اعتبار پاسپورت کشور مقصد است. از این رو موسسه ملک پور نکات مهم را در این مقاله بیان داشته و همچنین جهت ارائه مشاوره به شما بزرگواران آماده می باشد. شما می توانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور، از مشاوره رایگان و تلفنی این موسسه بهره مند گردید.