هزینه مهاجرت به کانادا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص هزینه مهاجرت به کانادا در اختیار شما قرار دهیم.

 

هزینه مهاجرت به کانادا و مقدمه ای بر آن

هزینه مهاجرت به کانادا ، هزینه های زندگی در کانادا و هزینه روش های متفاوت در کانادا را در این مقاله به صورت کاملا علمی و تخصصی بررسی می نماییم. کشور کانادا به این دلیل که به سطح بالایی از پیشرفت رسیده است، به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان شناخته می شود و همواره دارای متقاضیان زیادی برای مهاجرت است. مهاجرت به کانادا امکان دارد کار آسانی نباشد اما از راههای مختلفی قابل انجام است که هر راه ویژگی و شرایط مخصوص خودش را دارد.
یکی از معیارهایی که در بیشتر موارد ذهن متقاضیان جهت مهاجرت به کانادا را درگیر خود میکند هزینه مهاجرت به این کشور و همچنین هزینه های جانبی آن است. در این مقاله برای افزایش اطلاعات شما متقضایان عزیز به بررسی این هزینه ها می پردازیم.

هزینه مهاجرت به کانادا


هزینه مهاجرت به کانادا از نظر محل اقامت 

بخش زیادی از هزینه های زندگی در کشورهای دیگر مربوط به هزینه اجاره ملک می باشد. این هزینه ها متناسب با دو خوابه یا سه خوابه بودن ملک و یا آپارتمانی بودن آن فرق میکند .
 • اجاره کردن خانه ویلایی دو خوابه: معمولا قیمت این خانه ها بستگی دارد به محل خانه، اندازه آن، نوع پرداخت کردن اجاره که حدودا بین ۸۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در ماه است.
 • اجاره کردن خانه ویلایی سه خوابه: به طور معمول به صورت پیش پرداخت انجام می شود و اجاره یک خانه سه خوابه بین ۱۲۰۰ دلار تا ۲۸۰۰ دلار در ماه است.
 • اجاره کردن یک آپارتمان: مدت این نوع از اجاره ها ۱۲ ماه است که باز هم بسته به تعداد خواب و مرکز شهر یا خارج از مرکز شهر بودن تغییر میکند به عنوان مثال 
 •  آپارتمان (۱خوابه) در مرکز شهر 1170 دلار کانادا
 • آپارتمان (۱اتاق خواب) خارج از مرکز 970 دلار کانادا
 • آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر 1960 دلار کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از نظر شهریه های تحصیلی

شهریه های تحصلی در مقطع کارشناسی بسته به نوع رشته متغییر است و به طور متوسط برای دانشجویان بین المللی ۱۴۰۰۰ دلار کانادا به صورت سالانه است و برای رشته هایی مانند هنر و انسانی دانشجویان مبلغ کمتری را پرداخت خواهند کرد. اما برای رشته های مانند مهندسی و یا رشته های در زمینه پزشکی به طور قطع شهریه بیشتری از دانشجو گرفته میشود در مقایسه با رشته های هنر و انسانی. اما در مقطع کارشناسی ارشد هزینه هر سال تحصیل اغلب بیشتر می شود و ممکن است هزینه ای که نیاز است شما برای کل دوره تحصیلی خود پرداخت می کنید در حدود 40000 دلار کانادا باشد.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از روشهای خوب و به صرفه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری است که علاوه بر اینکه اقامت گرفتن آسان تر میشود، موضوع رونق کسب و کار هم از فایده های دیگر این روش است.
مهاجرت به کانادا  از طریق سرمایه گذاری را به ۳ روش میتوان انجام داد که بسته به ایالت های مختلف این کشور دارای شرایط مختلفی هستند
روش اول: سرمایه گذاری ۸۰۰ هزار دلاری دولتی
روش دوم: سرمایه گذاری ۲۱۰ هزار دلاری
روش سوم: سرمایه گذاری  ۱۶۰ هزار دلاری
باید توجه داشت که شما باید دارای شرایط سرمایه گذاری باشید که بعنوان مثال: سن فرد، سطح تحصیلات فرد، سطح اطلاعات و معلومات انگلیسی و فرانسه، تجربه کاری، هماهنگی با محیط  تاثیر زیادی در موفقیت شما در این زمینه خواهد داشت.
 
برای مطالعه شرایط سرمایه گذاری در کانادا بر روی لینک کلیک کنید

هزینه مهاجرت به کانادا از نظر هزینه های دولتی

هزینه های مهاجرت کاری دولت فدرال:

هزینه های نسبتا کمی نیز وجود دارد که نیاز است شما به دولت کانادا جهت دریافت اقامت خود پرداخت نمایید که به شرح زیر می باشند.
 • هزینه ای که برای متقاضی اصلی پرداخت می شود که برابر با 550 دلار کانادا است.
 • علاوه بر فرد اصلی در صورتی که متاهل هستید نیاز است تا هزینه ای نیز برای همسر خود پرداخت نمایید، این هزینه برای همسر و یا دیگر اعضای خانواده بالای 22 سال برابر با 550 دلار کانادا است.
 • برای فرزندان زیر 22 سال نیز شما باید هزینه ای برابر با 150 دلار کانادا پرداخت نمایید.

هزینه های سرمایه گذاری و کارآفرینی:

در صورتی که برای سرمایه گذاری در کانادا درخواست داده اید، برای نفر اصلی باید مبلغی برابر با ۱۰۵۰ دلار کانادا پرداخت نمایید.
این هزینه برای همسر شما و یا  دیگر اعضای خانواده که بالای 22 سال سن دارند برابر با ۵۵۰ دلار کانادا است.
اما برای دیگر اعضای خانواده که کمتر از 22 سال سن دارند هزینه ای برابر با ۱۵۰ دلار کانادا نیاز است پرداخت نمایید.

هزینه های مهاجرت خویشاوندی:

 • برای این کار نیاز است که در ابتدا فرمی برای تقاضا دریافت نموده و پر نمایید که هزینه آن 75 دلار کانادا است.
 • فردی که به عنوان نفر اصلی اقدام می کند باید هزینه ای برابر با ۴۷۵ دلار کانادا پرداخت کند.
 • هزینه این موضوع برای دیگر اعضای خانواده که بالای 22 سال هستند و همسر شخص نیز 550 دلار کانادا است.
 • برای دیگر اعضای خانواده زیر 22 سال نیز این هزینه برابر با 150 دلار کانادا است.

هزینه ویزاهای موقت:

هزینه ای که نیاز است تا شما برای دریافت اقامت موقت برای مثال برای تحصیل در کانادا باید پرداخت نمایید برابر با 150 دلار کانادا است.

ویزای دیدار:

در صورتی که شما قصد دارید برای دیدن اعضای خانواده خود ویزا دریافت نمایید هزینه ای برابر با 100 دلار کانادا باید پرداخت نمایید.

مجوز کار:

برای اینکه مجوز کار دریافت نمایید باید ۱۵۵ دلار کانادا پرداخت نمایید.

مجوز تحصیل:

شما برای اینکه بتوانید در کشور کانادا تحصیل نمایید نیاز است تا مجوز تحصیل از این کشور دریافت نمایید که هزینه های برابر با 150 دلار کانادا دارد.

درخواست شهروندی:

زمانی که شما برای درخواست شهروندی به کشور کانادا درخواست می دهید، هزینه ای برای رسیدگی به این موضوع از شما دریافت می شود که در حدود ۱۰۰ دلار کانادا است.
همچنین برای اینکه درخواست شهروندی شما را تایید نمایند و شهروندی را به شما اعطا کنند، 300 دلار کانادا از شما دریافت می کنند. این هزینه برای کودکان کمتر بوده و ۱۰۰ دلار کانادا می باشد.
همچنین در صورتی که بخواهید شهروندی خود را ابطال نمایید نیز 100 دلار کانادا از شما دریافت می شود.
در بعضی زمینه ها نیز نیاز است تا شما شهذوندی خود را اثبات نمایید، برای اینکه درخواست دهید و شهروندی شما تایید شود 75  دلار کانادا دریافت می شود. این موضوع در مورد دریافت سابقه شهروندی شما نیز صدق می کند و برابر با 75 دلار کانادا می باشد.

هزینه اقامت دائم (لندینگ فی):

هزینه اقامت دائم برای نفر اصلی و شریک زندگی او نیز برابر با 490 دلار کانادا می باشد.
 
برای مطالعه شرایط مدارک ویزای کاری کانادا بر روی لینک کلیک کنید

هزینه مهاجرت به کانادا در ایالت کبک

برنامه کار متخصصين و كارگران ماهر:

در صورتی که برای کار در استان کبک در کشور کانادا وارد شده اید، نیاز است تا هزینه هایی در این زمینه پرداخت نمایید. این هزینه برای فرد اصلی  برابر با ۷۵۷ دلار کانادا است. همچنین برای همسر شخص نیز مبلغ 162 دلار کانادا و برای فرزندان وابسته او نیز هزینه 162 دلار کانادا دریاف خواهد شد.

سرمایه گذاری در کبک:

افرادی که از طریق پروسه های سرمایه گذاری به کبک کانادا وارد می شوند نیز باید هزینه ای برای درخواست خود پرداخت نمایند، این هزینه برای فرد اصلی برابر با ۱۰۰۰ دلار کانادا است. و همسر این شخص و یا فرزندان وابسته به این شخص هزینه مجزایی ندارند.

درخواست کننده کارآفرینی یا خود اشتغالی:

کسانی که تمایل دارند برای کارآفرینی و خوداشتغالی به کشور کانادا وارد شوند نیز نیاز است تا هزینه هایی را برای درخواست خود به دولت کانادا پرداخت نمایند. این هزینه برای نفر اصلی برابر با 1023 دلار کانادا است. علاوه بر آن برای همسر شخص و همچنین فرزندان وابسته به او نیز که به همراه او به کبک ورود خواهند کرد مبلغ 156 دلار کانادا دریافت خواهد شد.

مجوز کار:

شما برای کار در کبک و دریافت مجوز کار مبلغی برابر با ۱۸۹ دلار کانادا پرداخت می کنید که این مبلغ را به کارفرما نیز پرداخت خواهید کرد.

مجوز تحصیل:

در صورتی که برای تحصیل در کبک درخواست کنید نیز باید مبلغی برابر با 108 دلار کانادا پرداخت نمایید.

هزینه مهاجرت به کانادا از نظر هزینه های زندگی

در این قسمت می خواهیم به قسمتی از هزینه های زندگی در کانادا بپردازیم و اینکه به صورت میانگین چقدر هستند:
 • در رستوران هایی که قیمت کمتر است، قیمت وعده های غذایی حدود ۱۵ دلار است.
 • قیمت یک وعده غذایی در مک دونالد ۱۰ دلار است.
 • کاپوچینو ۴ دلار است.
 • کوکا/پپسی ۲ دلار است.
 • بطری آب ۱.۷۴ دلار است.
 • یک لیتر شیر ۲.۲۴ دلار است.
 • یک‌ کیلو برنج ۳.۹۲ دلار است.
 • بلیط یک طرفه محلی ۳ دلار است.
 • یک لیتر بنزین ۱.۲۶ دلار است.
 • مهد کودک خصوصی ماهانه  ۹۴۷.۸۳ دلار است.
 • مدرسه بین الملل سالانه  ۱۵،۴۰۶.۴۴ دلار است.

هزینه مهاجرت به کانادا از نظر سایر هزینه ها

علاوه بر هزینه هایی که بیان داشتیم، هزینه های دیگری نیز خواهید داشت. مانند هزینه های ترجمه مدارک شما است که به زبان انگلیسی و یا فرانسه است. علاوه بر آن شما باید مدارک خود را ارزیابی نمایید که برای ارزیابی مدارک خود نیز به صورت رسمی باید مبلغ 115 دلار پرداخت کنید.
شما برای نشان دادن مدارک زبان نیز باید آزمون این زبان را انجام دهید که برای آزمون زبان آیلتس مبلغ 265 دلار و یا برای آزمون TEF فرانسوی مبلغ 250 دلار پرداخت نمایید.  

هزینه مهاجرت به کانادا را از نظر جزییات و تمامی هزینه هایی که دولت در زمینه های مختلف دریافت می کند را در این مقاله بیان داشته ایم. فردی که برای مهاجرت به کانادا اقدام می کند نیاز است تا در ابتدا از هزینه های زندگی و هزینه های مربوط به روش مهاجرت خود در این کشور آگاهی داشته باشد تا بتواند برای مهاجرت به این کشور اقدام نماید. برای آگاهی بیشتر از هزینه های مهاجرت به کانادا و تصمیم گیری در این زمینه می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و از مشاوره های رایگان و تلفنی این موسسه بهره مند شوید.