بهترین شهر دنیا

در مقاله سعی نمودیم با بررسی وضعیت کشور اطلاعات مفیدی در خصوص بهترین شهر دنیا در اختیار شما قرار دهیم.

بهترین شهر دنیا

 

بهترین شهر دنیا

بهترین شهر دنیا در کدام قاره قرار دارد ؟ آیا شما از استاندارهای مورد نیاز برای انتخاب بهترین شهر دنیا اطلاع دارید ؟ آیا می دانید در صورت تصمیم بر امر مهاجرت کدام یکی از شهر ها برای زندگی مناسب تر می باشد  و از شرایط ایده آل تری برخوردار می باشد ؟ ما در این مقاله بر آنیم تا با معرفی برترین شهر های دنیا از نظر استاندارهای اجتماعی و سطح زندگی و رفاه افراد بسیاری از ابهامات شما در این زمینه را پاسخ گوییم . موسسه حقوقی ملک پور  با داشتن سابقه طولانی در امر مهاجرت شما عزیزان را در این مسیر راهنمایی می نماید تا با استفاده از اطلاعات مشاورین و وکلای رسمی شما بتوانید به تناسب سلایق خود بهترین شهر دنیا برای زندگی خود را برگزینید .
 

مشاوره رایگان انتخاب شهر خوب برای مهاجرت


عوامل موثر در انتخاب بهترین شهر دنیا

برای انتخاب بهترین شهر دنیا در نظر داشتن بسیاری از موارد نظیر:
 •  نرخ بیکاری پایین
 • ثبات اقتصادی بالا
 •  میزان رفاه اجتماعی قابل توجه در بین شهروندان
 •  امنیت اجتماعی
 • خدمات اجتماعی
مهم و موثر است .تا انجایی که این فاکتورها در کنار هم باعث می شود تا یک شهر به عنوان برترین شهر انتخاب شود .
تا سال 2016 به مدت ده سال پیاپی این عنوان نسیب شهر زیبای وین ، پایتخت کشور اتریش گشت .شهر وین با مساحتی بالغ بر 415 کیلومتر و با داشتن در حدود 2 میلیون نفر جمعیت از نظر استاندارهای اجتماعی در سطحی قرار دارد که ده سال به طور پیاپی برترین شهر دنیا انتخاب شد . طبیعت زیبا و بکر شهر وین ، قرار گرفتن رود دانوب  ، داشتن تاریخچه ای کهن ، قرار گرفتن مراکز مهم بین المللی مانند سازمان انرژی اتمی و بسیاری از جاذبه های طبیعی و تاریخی این شهر مسبب آن گردید تا افراد زیادی شهر وین را از نظر زیبایی بی همتا بدانند ، از طرفی میزان رفاه اجتماعی و امنیت افراد در اجتماع ، در مسایل اقتصادی ، سیاسی و ...تا میزانی بالا بود که این شهر از نظر سازمان های جهانی مبدل به بهترین شهر دنیا گشت .

جدیدترین رتبه بندی بهترین شهر دنیا

در جدیدترین رتبه بندی از سال 2016 برترین شهرهای دنیا براساس فاکتورهای سازمان پژوهشی فاکت اعلام گردید :
 • ونکوور_ کانادا
 • وین_ اتریش
 • ملبورن _استرالیا
 • تورنتو _کانادا
 • کالگری _ کانادا
 • هلسینکی _فنلاند
 • سیدنی _استرالیا
 • پرث _استرالیا
 • آدلاید _استرالیا
 • اوکلاند _نیوزلند
 • شهر ونکور کانادا
آیا می دانید بهترین کشور دنیا برای مهاجرت کدام کشور است؟بر روی لینک آن کلیک کنید

شهر ونکوور کانادا

در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد و به دلیل همجواری با اقیانوس آرام برخلاف برخی از شهرهای کانادا از آب و هوای بسیار معتدل و مناسبی برخوردار می باشد . به لحاظ وسعت سومین شهر بزرگ کانادا محسوب می شود و به دلیل قرار گرفتنن در موقعیت بندرگاهی از لحاظ تجاری نیز جزو مناطق مهم محسوب می شود.

شهر وین اتریش

شهر وین چندین سال رتبه نخستین بهترین شهر دنیا را بدست آورد و در سال 2016 با اختلاف اندک در جایگاه دوم بعد از شهر ونکوور کانادا قرار گرفت. شهر وین به دلیل سطح رفاه اجتماعی و اقتصادی بالای خود و همچنین طبیعت و مناطق زیبایش موفق به کسب این عنوان شده است.

شهر ملبورن استرالیا

شهر ملبورن استرالیا با داشتن جمعیتی در حدود 4 میلیون نفر توانسته است از نظر فاکتورهای ثبات اقتصادی ، رفاه اجتماعی و سایر فاکتورها رتبه سوم بهترین شهر دنیا را به خود اختصاص دهد . زیبایی طبیعت بکر و معماری مدرن و بی نظیر از توصیفات این شهر زیبا محسوب می شود .

شهر تورنتو کانادا

شهر تورنتو پایتخت اقتصادی کانادا محسوب می شود و به دلیل این قدرت اقتصادی وتوانسته جایگاه چهارم در بین شهرهای جهان را بدست آورد .تورنتو بزرگترین شهر کانادا و به جهاتی زیباترین شهر این کشور نیز شناخته می شود.

شهر کالگری کانادا

شهر کالگری یکی از قطب های نفتی کشور کانادا و قاره آمریکا محسوب می شود . به دلیل شرایط ویژه ای که دارد توانسته خود را در رتبه پنجم بهترین شهر دنیا قرار دهد . این شهر در استان آلبرتا واقع گردیده است.
 • علاوه بر این رتبه بندی ، از لحاظ تحصیل نیز شهرها دارای رتبه بندی خاص خود هستند . براساس این آمار شهر پاریس در مکان اول این رده بندی قرار گرفته است .شهر های ذیل به تربیت در مراتب بعدی قرار دارند .:
 1. ملبورن استرالیا
 2. توکیو ژاپن
 3. سیدنی استرالیا
 4. لندن انگلستان
 5. سنگاپور
 6. مونترال کانادا
 7. هنگ کنگ
 8. برلین آلمان
 9. سئول کره جنوبی

با توجه به مطالب ذکر شده دانستیم برای انتخاب بهترین شهر دنیا برای مهاجرت نیازمند بررسی فاکتورهای متفاوتی از سطح رفاه اجتماعی تا ثبات اقتصادی آن شهر هستیم . در همین راستا شما می توانید از تجارب  موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در زمینه مهاجرت استفاده نموده تا بتوانید بهترین شهر دنیا و بهترین مقصد خود را شناسایی کنید . شما می تونید برای کسب اطلاع از شرایط خود با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.